Dziś imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

W dniach 20 i 21 listopada w naszym przedszkolu odbyły się niecodzienne zajęcia, które poprowadził pan garncarz. Podczas spotkania wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w pogadance, podczas której dowiedziały się o tym jak powstają garnki, flakoniki, miseczki i inne naczynia gliniane, jaki sprzęt jest potrzebny do wyprodukowania tych przedmiotów, a także jak przygotować glinę do produkcji. Najwięcej radości i wrażeń dostarczyły przedszkolakom zajęcia praktyczne, podczas których z pomocą pana garncarza dzieci wykonywały wybrane naczynia z wykorzystaniem koła garncarskiego. W trakcie zajęć przedszkolaki zadawały wiele pytań, po to aby wzbogacić swoją wiedzę o nowe treści oraz z wielkim zaangażowaniem tworzyły swoje prace . Dzieci, z wielką uwagą słuchały wskazówek i porad pana garncarza.
     Poprzez organizowanie takich nietypowych spotkań przedszkolaki mają okazję do poznawania różnych zawodów, rozwijania swoich zainteresowań oraz dostrzegania piękna będącego wytworem rąk ludzkich. Szczególnego znaczenia nabierają spotkania z ludźmi wykonującymi zawody, które należą do zawodów ginących i właśnie im należy poświęcać wiele uwagi , aby ocalić je od zapomnienia.