Dziś imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Dzieci z grupy "Słoneczka" z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Łukowie w ten wyjątkowy dzien wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Łuków w Ławkach, w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez pracowników Nadleśnictwa. Pani Karolina zaprosiła nas na poszukiwanie śladów wiosny w najbliższej okolicy. Dzieci miały okazję do tropienia śladów zwierząt obserwowania drzew iglastych i liściastych, słuchania śpiewu ptaków, jak i również zapoznały się z pracą osób zatrudnionych w Nadleśnictwie. Poznaliśmy również borsuka Lucka, który jest tutejszą maskotką. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek z życia zwierząt i roślin, a także zapoznały sie z historią rezerwatu Jata, który obchodził 80-rocznicę powstania. Spotkanie zakończyło się małym quizem na temat lasu i jego mieszkańców. Wszystkie dzieci dostały nagrody, a na koniec zaśpiewały piosenki i wręczył podziękowania za miłe spotkanie. W dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola na spóźniony obiad. :)
Nauczycielki: Magdalena Białucha, Janina Kiełbowicz.