Dziś imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

Wszystko zaczyna się od przedszkola…..

W dniu 18.09.2014 r. w Przedszkolu Miejskim nr 7 Szczęśliwa Siódemka w Łukowie odbyła się uroczystość z okazji 30-lecia istnienia przedszkola.

Przedszkole nr 7 rozpoczęło swoją działalność w 1981 roku, to jednak w obecnym budynku po raz pierwszy zagościły dzieci 1 września 1984 roku. Stąd też w tym roku świętowano urodziny przedszkola.

Na uroczystość przybyli Senator Rzeczpospolitej Polski Pan Stanisław Gogacz, radny sejmiku wojewódzkiego Pan Krzysztof Głuchowski, przedstawiciele organu prowadzącego: Burmistrz Miasta Łuków Pan Dariusz Szustek, zastępca Burmistrza pan Marcin Mateńko, Skarbnik Miasta pani Barbara Leszczyńska, Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Marzenna Gałach, Naczelnik   Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Nadzoru Właścicielskiego Pan Marek Domański, Kierownik Biura Rady Miasta Pani Małgorzata Fejtko, radni Rady Miasta, dyrektorzy szkół i przedszkoli i zaproszeni goście. Swoją obecnością jubileusz zaszczycili również emeryci, którzy tworzyli historię przedszkola i włożyli wiele trudu w powstanie i codzienną pracę placówki. Podziękowania za przepracowane lata złożyła im dyrektor przedszkola , a dzieci wręczyły im symboliczne róże.

30 lat istnienia to dużo i mało, świętowano już w naszym mieście i 90-lecia szkół i 40-lecia przedszkoli, ale pracownicy „Siódemki” są dumni z jubileuszu, szczególnie z tego powodu, że na te 30-ste urodziny podarowano im dwa wspaniałe prezenty. Oto dzięki staraniom społeczności przedszkola 14 czerwca Rada Miasta Łuków podjęła uchwałę o nadaniu nazwy przedszkolu, dzięki czemu od 1 września 2014 roku nosi ono nazwę Przedszkole Miejskie Nr 7 Szczęśliwa Siódemka w Łukowie. Było to marzeniem społeczności przedszkola już od kilku lat. Drugi prezent to nowy, kolorowy, wspaniały plac zabaw również tak długo oczekiwany, zwłaszcza przez dzieci.

Przedszkole swoją pracę w obecnym budynku rozpoczęło 1.09.1984, ale jako placówka istniało od 1981 roku, a swoją przejściową siedzibę miało w obecnym budynku ŁOK, konkretnie teraz sala kinowa i widowiskowa, a wtedy Komitet Miejski PZPR. Wraz z powołaniem placówki rozpoczęto budowę właściwego budynku. Nie sposób nie wspomnieć pierwszej dyrektor przedszkola Pani Jadwigi Krzęcio, której wkład w stworzenie tej placówki od podstaw był nieoceniony. Potrafiła ona zainspirować i zachęcić wszystkich pracowników do zaangażowania się w pracę na rzecz dobra wychowanków. To dzięki niej przedszkole od początku swojego istnienia cieszyło się dobrą opinią w środowisku lokalnym i tradycja ta jest nadal kontynuowana. Drugim dyrektorem była przez 10 lat pani Iwona Kamińska.

Przedszkole Miejskie Nr 7 ma 30 lat i wśród swoich kadr ma pracowników , którzy właśnie od tych 30 lat pracują na rzecz przedszkola. Dyrektor przedszkola wraz z Burmistrzem Miasta uhonorowała te osoby pamiątkowymi statuetkami. Podziękowania za pracę, trud i poświęcenie włożone w tworzenie i codzienne funkcjonowanie Szczęśliwej Siódemki otrzymały: pani Bożena Grądek, pani Elżbieta Drożdżek, pani Alicja Żelazowska, pani Bożenę Grudzień, pani Marianna Goławska, pani Krystyna Goławska i pani Halina Wielgosz.

Podziękowania za 30-letnią współpracę z przedszkolem otrzymały instytucje: Biblioteka Miejska im. H. Sienkiewicza w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury, Komenda Powiatowa Policji w Łukowie i Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Łukowie.

Przedszkole włącza się w różnorodne akcje, stało się już tradycją, że przystępuje do projektów organizowanych przez UNICEF. Również w zeszłym roku przystąpiono do projektu, którego założeniem było wyłonienie ludzi, instytucji, którzy szczególnie dbają o dzieci i ich prawa. Gwiazdami szeryfa praw dziecka wyróżnieni zostali:

Pan Dariusz Szustek Burmistrz Miasta Łuków - za wspieranie przedszkolaków w ich akcjach, dbanie o ich rozwój w przedszkolu,

Pani Marzenna Gałach Naczelnik Wydziału Edukacji - za nadzór nad przestrzeganiem w placówkach oświatowych prawa do nauki i zabawy,

Pani Maria Ponikowska Kierownik Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej - za propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych,

Pani Małgorzata Wardak - za rozwijanie zainteresowań i talentów wśród najmłodszych,

Komisarz Miś - za nadzór nad przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa podczas pobytu dzieci w przedszkolu, w czasie spacerów i wycieczek.

W czasie trwania jubileuszu dyrektor i pracownicy przyjęli życzenia, kwiaty i list gratulacyjny od Burmistrza Miasta, życzenia i kwiaty od senatora Stanisława Gogacza, dzieci otrzymały zaś dwa pełne kosze cukierków. List gratulacyjny nadszedł również od Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Zwieńczeniem uroczystości było gromkie „Sto lat…” i wspaniały tort, który był wierną repliką nowego placu zabaw.

Po części oficjalnej, w samo południe zaczął się Festyn Rodzinny z występami dzieci, grilem, cukrowa watą, przejażdżką kucykiem i wieloma innymi atrakcjami. Wszyscy świetnie się bawili do godzin popołudniowych.

Siódemeczka na Unitów to przedszkole doskonałe,

Nawet beksa z kwaśną miną bawi się tu wręcz wspaniale