Dziś imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

Witamy w Przedszkolu Miejskim Nr 7 Szczęśliwa Siódemka w Łukowie!

Nasze przedszkole położone jest w centralnym punkcie os. Unitów Podlaskich. We wrześniu 2014 roku obchodziliśmy 30-lecie istnienia przedszkola.

Dysponujemy 6 salami zabaw z zapleczem sanitarnym, własną kuchnią z domowymi posiłkami, szatnią i dużym, ogrodzonym, nowym placem zabaw. Sale zabaw wyposażone zostały w nowoczesne meble, dla jeszcze lepszego zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom obiekt został wyposażony w monitoring, zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Praca wychowawczo-dydaktyczna we wszystkich grupach wiekowych prowadzona jest w oparciu o Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego. Dzieciom 5-letnim zapewniamy roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne. Dzieci uczestniczą w zajęciach językowych, matematycznych, plastycznych, muzycznych, teatralnych, gimnastycznych z el. korekcyjno-kompensacyjnymi, logopedycznych.

Dla dzieci 4-6-letnich prowadzone są zajęcia z języka angielskiego.

Placówka nasza zatrudnia doświadczonych, wykwalifikowanych i przyjaznych nauczycieli oraz kompetentny i zaangażowany personel administracyjno-obsługowy.

Naszym priorytetem jest zapewnienie dzieciom, jak najbardziej bezpiecznych warunków zabawy i nauki, a także rozwijanie silnego poczucia tożsamości narodowej.

Przedszkole czynne jest w godz. 6.30 – 16.30. (istnieje możliwość dostosowania godzin pracy przedszkola do potrzeb rodziców).

Aby rozwijać wiedzę i zainteresowania dzieci organizujemy wiele wycieczek na terenie miasta, jak i wyjazdowych.

W czasie roku szkolnego organizowanych jest wiele imprez wewnątrzprzedszkolnych takich, jak: urodziny grupy, Święto Pluszowego Misia, Dni Kolorów, Dzień Babci i Dziadka, Festyny Rodzinne, Kiermasze Świąteczne.

Nasi wychowankowie biorą udział w wielu konkursach plastycznych, recytatorskich, wokalno-tanecznych poczynając od szczebla miejskiego, aż do konkursów ogólnopolskich, gdzie zostają laureatami.

Jako placówka możemy poszczycić się zaangażowaniem Rodziców, dzieci i personelu w akcje charytatywne. Wspomagamy: domy dziecka w akcji „Góra Grosza”; WOŚP; Polaków za granicą w akcji „Polacy – Rodakom”, włączamy się, poprzez zaangażowanie rodziców i pracowników przedszkola, w akcję UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” mającą na celu pomoc dzieciom w Afryce.

Przedszkole od lat współpracuje ze środowiskiem lokalnym: ŁOK, Biblioteką Publiczną, Strażą Pożarną, Muzeum Regionalnym, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym, Komendą Policji, Gimnazjum Nr 2, Urzędem Miasta, Nadleśnictwem Łuków, Łukowską Spółdzielnią Mieszkaniową.

Działająca w przedszkolu Rada Rodziców bardzo aktywnie angażuje się w funkcjonowanie placówki, współdecyduje w sprawach stwarzania naszym wychowankom, jak najlepszych warunków zabawy i nauki, jest współorganizatorem imprez, kiermaszów, konkursów.

Pragniemy, aby nasi wychowankowie byli bezpieczni, szczęśliwi i radośni każdego dnia pobytu w przedszkolu, a absolwenci wykazywali się wiedzą, umiejętnościami i dojrzałością szkolną w klasie I.

Staramy się, aby naszej codziennej pracy przyświecały słowa naszego Wielkiego Rodaka Św. Jana Pawła II:

„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.

Zapraszamy do „SZCZĘŚLIWEJ SIÓDEMKI”!