Dziś imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

W dniu 16 listopada 2012 r. przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 7 w Łukowie gościły u siebie młodzież z Gimnazjum Nr 2 im. Ks. St. Konarskiego w Łukowie. Starsze koleżanki zawitały w progach przedszkola, aby pokazać dzieciom bajkę pt. „Czerwony Kapturek” , którą przygotowały pod kierunkiem Pani Jolanty Prusak. Niezwykłości wydarzeniu dodaje fakt, że bajka, dzieciom przecież bardzo dobrze znana, wystawiona została w języku angielskim. Dzieci obejrzały bajkę z wielkim zainteresowaniem i zrozumieniem, była to bowiem również okazja do rozwijania i utrwalania znajomości języka angielskiego, którego dzieci uczą się na zajęciach dodatkowych w przedszkolu. Koniec bajki został przyjęty przez dzieci wielkim aplauzem, co skutkowało bisem wykonania przedstawienia. Dzieci odpowiadały następnie na pytania odnośnie treści bajki, a prawidłowe odpowiedzi nagradzane były cukierkami. Zwieńczeniem spotkania był wspólny taniec dzieci z bohaterami bajki. Dzieci wspólnie z nauczycielkami i panią dyrektor serdecznie podziękowały Pani Jolancie Prusak i młodym aktorom za dostarczenie wielu wspaniałych przeżyć i zaprosiły do kolejnych, tak atrakcyjnych odwiedzin.